(74. Tumicz) Sobociński
Marcin Borski (Warszawa)

16000

Nareszcie zwycięstwo!

To miał być mecz na przełamanie i był. Górnik po fatalnej serii czterech porażek z rzędu w końcu odniósł zwycięstwo. Strzelecką niemoc przełamał Dawid Jarka, który zdobył jedną z trzech bramek dla swojego zespołu.

Kibice i piłkarze Górnika liczyli, że uda się wreszcie wygrać ligowy pojedynek wiosną. Na pewno mobilizująco na wszystkich zawodników podziałała wizyta na stadionie trenera kadry narodowej. Leo Beenhakker został powitany owacyjnie i w pierwszej połowie na brak sytuacji podbramkowych nie mógł narzekać. Sam Jarka powinien zdobyć przynajmniej dwa gole. Nie trafił jednak do bramki w 10. i 31. minucie. Za pierwszym razem Holender coś sobie zanotował, za drugim - zapalił cygaro.

Goście mieli okazji mniej, jednak też mogli prowadzić. Strzał Renusza w 24. minucie nogami obronił Pesković. Sześć minut przed przerwą sprawy wziął w swoje "ręce" Madejski. Przedarł się prawą stroną pola karnego i płaskim uderzeniem w długi róg pokonał Banaszyńskiego.

Trzy minuty po zmianie stron sytuacji sam na sam z zabrzańskim bramkarzem nie wykorzystał Sobociński. Zemściło się to na gościach. Zabrzanie wyprowadzili dwie "zabójcze" kontry. W 63. minucie Jarka zaliczył asystę wykładając piłkę Zahorskiemu i było 2:0 a pięć minut później po zagraniu Madejskiego napastnik Górnika wreszcie przełamał ligową niemoc i z bliska trafił do siatki.

Końcówki meczu holenderski selekcjoner polskiej kadry nie obejrzał. Sporo stracił. W 85. min Banaszyński poza polem karnym sfaulował Wodeckiego i wyleciał z boiska. Ponieważ trener gości wcześniej wykorzystał limit zmian, do bramki powędrował były reprezentant Polski - Kałużny. Od razu miał okazję pokazać bramkarskie umiejętności broniąc strzały Hajty i Stachowiaka. Już w doliczonym czasie urazu nabawił się Pesković i z konieczności zastąpił go Hajto. Nie został zmuszony do interwencji.

Trener Jagiellonii Artur Płatek: "mieliśmy w pierwszej połowie sytuacje do zdobycia gola. Nie zostały wykorzystane. Dostaliśmy gola do szatni ale po przerwie znów była szansa na wyrównanie. Chcieliśmy doprowadzić do remisu a Górnik nas skontrował. Straciliśmy dwa gole jakie tracą drużyny juniorskie. Górnik wygrał zasłużenie".

Trener Górnika Ryszard Wieczorek: "ostatnio atmosfera wokół Górnika gęstniała. Tym bardziej dziękuję piłkarzom, że w tym trudnym momencie grając spokojnie odnieśli zwycięstwo. Ten mecz pokazał, że Górnik idzie w odpowiednim kierunku".

Typowanie:

51 z 308 osób prawidłowo wytypowało wynik spotkania: Pori1992, nowakowski_1975, kono, __edson__, wlodek71, bedra, chmielu, Nixon, ader, mateuszm1986, ramzes68, Szefer, krzysiek_kibic, zbyniużory, kaladze, boss67, neutrogena, Darek G, Tomik3, Pacyn1983, MGT 1948, Kutecka 24, damian170782, epiotr3, zibi10011977, zabka, Rutek_KSG, jabolksg, dawid_ksg, marhkl, camel, JOSE, tomek26, kadacze, DAMIAN z KSG, pietrol, ALF, mody101, maczo, Blezu, darekschalke, alfer, igor-e 69, FC.BASTEK, rav, mariusz, krolik85, blaami. typowanie